Profesyonel web sayfası tasarım

Profesyonel web sayfası tasarım nedir? ve web tasarım hizmeti almak isteyen şahıs yada firmalar hangi yolu takip etmelidir?

Profesyonel web sayfası tasarım yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Profesyonel bir web tasarım hizmeti alabilmek için önem vermeniz gereken bazı kurallar vardır;

  • Profesyonel web sayfası tasarım yaptıracağınız şahıs veya firmaya ne istediğinizi açıklayıcı bir biçimde açıklayan dökümanları iletmelisiniz logo, renkler vs.
  • Web tasarım açısından bir fikriniz yoksa, bu konuyu komple sitenizi tasarlayacak kişi veya firmaya bıraktıysanız, demo çalışma isteyebilirsiniz.
  • Mutlaka bir sözleşme yapın ve anlaşmanızda istediğiniz tüm yapıyı en ince ayrıntısına kadar belirtin yada yazdırın, sözleşmeyi mutlaka okuyun.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden ilerleme onayı vermeyin, genelde web tasarım bittikten sonra web yazılımına uayarlama yapılır. Bu sebepten dolayı mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web dizayn, Web yazılım, Seo ve Grafik bunların hepsi ayrı hizmetlerdir. Hepsini kapsayacak sözleşme yapacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Misalen siz web dizayn için anlaştınız, yönetim paneli yapılacakmı diye sormalısınız. Aksi taktirde statik bir web sayfasına sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yaptırmak zorunda kalırsınız.
  • Web dizayn hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo hizmetleri ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Profesyonel web sayfası tasarım seo uyumlu yapılmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı kriterler vardır. Hızlı açılması gereklidir bu işlem kaynak kodları (css, js, html vb. gibi) sıkıştırlarak ve görseller sıkıştırılarak yapılmaktadır.
  • Profesyonel web sayfası tasarım mutlaka duyarlı (responsive) yapıya sahip olmalıdır. Web sayfanız bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

Profesyonel web sayfası tasarım ücretleri ne kadardır?

Profesyonel web sayfası tasarım için aşağı yukarı fiyatlar firmadan firmaya değişmekle birlikte birçok firmada hemen hemen aynıdır. Bağımsız olarak yapan şahısların ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız sadece ucuz olduğu için çalışmanızı tavsiye etmemekle birlikte sebepleriyle birlikte aktaracağım.

İstanbul web tasarım ajansları özel web tasarımı ortalama 1.000-1.500 tl civarlarındadır.
E-Ticaret sayfası tasarımları 1.200-4.000 tl civarlarındadır.

Bu işi yapan kuruluşlar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıda belirtildiği gibidir. Peki bağımsız web tasarımcılarda fiyatlar ne kadar.

Bağımsız iş yapanların giderleri az olduğundan ve firma düzeyinde iş garantisi vermedikleri için fiyatları ajanslardan %30 – %60 daha düşüktür.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s